agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Te wpisy będą świadectwem dla następnych pokoleń
12 kwietnia 2010 roku

Wyłożenie księgi kondolencyjnej w Dworze ArtusaAby uczcić pamięć ofiar tragedii, w niedzielę w Dworze Artusa zjawili się najważniejsi pomorscy samorządowcy i osoby duchowne. Do księgi kondolencyjnej wpisali się m.in. prezydent Lech Wałęsa, abp Sławoj Leszek Głódź i abp Tadeusz Gocłowski, a także europoseł Jan Kozłowski i marszałek Mieczysław Struk, wicewojewoda pomorski Michał Owczarczak, przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak i inni. Wszyscy udali się później na mszę świętą do bazyliki Mariackiej.

– W katastrofie straciliśmy mnóstwo zasłużonych i oddanych narodowi osób -mówił Lech Wałęsa, który wpisał się jako pierwszy. – Z wieloma z tych osób miałem problemy otwarte, do załatwienia. Dzisiaj mogę im tylko po chrześcijańsku wybaczyć, a sam prosić Boga o wybaczenie – dodał.

Wyrazy współczucia wyrażali również zwykli gdańszczanie. Kolejka do wpisania się do księgi kondolencyjnej rozciągała się aż po Fontannę Neptuna. Swoje kondolencje dołączyć można w dni żałoby narodowej w godz. 10-18. – Te wpisy będą też świadectwem nas samych dla następnychpokoleń – mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Również w Gdyni trzeba było czekać wsporej kolejce, by złożyć podpis w księdze kondolencyjnej wyłożonej w Urzędzie Miasta. Tak jak i w sobotę wpisy składano w kompletnej ciszy. Księga kondolencyjna wczoraj do wieczora wyłożona była także w Salonie Kaprów na ORP Błyskawica. W Pucku do wczesnych godzin przedpołudniowych skorzystało z tej możliwości kilkadziesiąt osób: starszych i młodych. Z godziny na godzinę przybywało też wpisów w Słupsku, Tczewie i Starogardzie Gd. Wszyscy, którzy pragną osobiście złożyć wyrazy smutku i współczucia, mogą wpisywać się do ksiąg kondolencyjnych wyłożonych w urzędach miast w: Malborku (od dzisiaj odgodz. 12), Kwidzynie (w godz. 8-16), Wejherowie (od dzisiaj odgodz. 13), Człuchowie (od dzisiaj odgodz. 12), Tczewie (w godz. 9-18), Starogardzie Gd. (w godz. 8-20), Słupsku i Kościerzynie (8-16). W Pucku księga kondolencyjna została wyłożona w hospicjum (ul. Dziedzictwa Jana Pawła II). Cytaty z ksiąg kondolencyjnych i forów internetowych na str. 39

W katastrofie straciliśmy wiele zasłużonych narodowi osób -mówi Lech Wałęsa

Źródło: Polska Dziennik Bałtycki, 12.04.2010
Fot: Jerzy Pinkas, www.gdansk.plKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter