agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Weź udział w konsultacjach: Gdańsk Południe – rozbudowa układu drogowego
7 kwietnia 2010 roku

drogi_gdansk_poludnieDyskusja publiczna nad projektem rozbudowy układu drogowego Gdańska Południe odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2010 r. o godz. 17.00 w Biurze Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, IV piętro.

Nowa Bulońska Północna, Nowa Jabłoniowa i Nowa Podmiejska -Nowa Małomiejska – to trzy kluczowe fragmenty planowanego podstawowego układu drogowego w dzielnicy Gdańsk-Południe. To one najefektywniej wpłyną na poprawę ruchu w tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy. Dlatego w latach 2014-2020 w ramach inwestycji drogowych zrealizowane zostaną w pierwszej kolejności. Jako kolejne realizowane będą ulice: Nowa Świętokrzyska, Nowa Warszawska lub Unruga.

Nowa Bulońska Północna, Nowa Jabłoniowa i Nowa Podmiejska-Nowa Małomiejska – te trzy ulice przejmą największą część ruchu z zatłoczonych obecnie ulic, takich jak: Warszawska, Jabłoniowa, Świętokrzyska, Łostowicka, Trasa W-Z, Małomiejska, czy Podmiejska – najsilniej przeciążonych zwłaszcza w godzinach szczytu. W ten sposób budowa tych fragmentów układu komunikacyjnego wpłynie na poprawę warunków ruchu i bardziej równomierne wykorzystanie wszystkich najważniejszych ulic układu transportowego dzielnicy.

Inwestycje drogowe, ujęte w Strategicznym Programie Transportowym Dzielnicy Południe w Gdańsku*, realizowane będą w latach 2014 – 2020. Dlatego plan działań inwestycyjnych na te lata zbudowany jest w oparciu o układ komunikacyjny w postaci, jaką będzie on miał w 2014 roku. Zakłada więc funkcjonowanie fragmentów układu, które zrealizowane zostaną do tego czasu, czyli ulic: Łostowicka, o przekroju 2×2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu każda), Nowa Łódzka 2×2, cała Trasa W-Z 2×2 (Armii Krajowej), Nowa Bulońska (odcinek środkowy) 2×2 łącząca ul. Kartuską i Jabłoniową z Trasą WZ poprzez nowy węzeł uliczny.

Planowane na lata 2014-2020 środki na inwestycje drogowe w dzielnicy Południe to 520 mln zł, w tym przewidziane dofinansowanie unijne w wysokości 120 mln zł.

Pytania można przesyłać na e-mail: gdansk-poludnie@gdansk.gda.pl

Projekt Strategicznego Programu Transportowego Dzielnicy Południe w mieście Gdańsku wraz z prognozą oddziaływania na środowisko jest wyłożony do publicznego wglądu w dniach od 3 marca do 14 kwietnia 2010 r., w godz. od 9.00 do 15.00 w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, IV piętro, 80-855 Gdańsk oraz na stronie internetowej www.brg.gda.pl Dyskusja publiczna nad projektem odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2010 r. o godz. 17.00 w Biurze Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, IV piętro.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter