agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Konkursy SOLIDARNOŚĆ NARODÓW
22 marca 2010 roku

W imieniu Fundacji „Wspólnota Gdańska” informuję o ogłoszonych konkursach (plastyczny, literacki, na komiks, grafikę komputerową i animację komputerową) pod wspólnym hasłem SOLIDARNOŚĆ NARODÓW, adresowanych do dzieci i młodzieży w całej Polsce.

Tegoroczny temat SOLIDARNOŚĆ NARODÓW nawiązuje do 30. rocznicy SIERPNIA ’80 i powstania NSZZ SOLIDARNOŚĆ. Wydaje się, że przypominanie dzieciom i młodzieży o tych historycznych rocznicach ma głęboki sens i powinno być stale obecne w działaniach edukacyjnych. Celem Fundacji nie jest jednak tylko wspominanie heroicznych postaw polskiego społeczeństwa lecz również uzmysłowienie młodym Polakom, że postulat solidarnego działania jest aktualny także dzisiaj i to w bardzo wielu wymiarach.

W dalszym ciągu w Polsce i w wielu innych krajach świata spotykamy się z nieposzanowaniem praw człowieka, nierównością społeczną, dyskryminacją ze względu na wyznanie, pochodzenie, kolor skóry lub płeć oraz z biedą. Często różnych ludzi dotykają klęski żywiołowe i kataklizmy… Fundacji zależy na zwróceniu uwagi młodych ludzi na te zjawiska z nadzieją, że staną się oni świadomymi, aktywnymi obywatelami o dużej wrażliwości społecznej, chętnie pomagającymi potrzebującym.

Na prace wraz z niezbędną kartą zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 maja 2010.

Wyniki wszystkich konkursów zostaną ogłoszone w czerwcu 2010 na stronach internetowych organizatorów oraz partnerów konkursów. Wręczenie nagród odbędzie się w Gdańsku pod koniec roku szkolnego w czerwcu 2010.

Regulaminy i karty zgłoszeń można także pobrać z internetu: www.wspolnotagdanska.pl oraz www.agl.org.pl.Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter