agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Bańkowy pierwszy dzień wiosny w Gdańsku
19 marca 2010 roku

W najbliższą niedzielę 21 marca na Długim Targu przy Fontannie Neptuna przywitamy wiosnę tysiącami kolorowych baniek. To już druga edycja Festiwalu Bańki Mydlanej, która rozpocznie się o godz. 11.00. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy artystyczne Teatru FETA oraz tradycyjne topienie Marzanny.

Do udziału w wyjątkowym święcie wiosny zapraszam młodszych i starszych gdańszczan. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w bańkowym rzemiośle i wziąć udział w konkursach na największe bańki mydlane. Będzie się można również dowiedzieć, skąd biorą się różne kolory baniek, ich kształty i sposób unoszenia się w powietrzu. Specjalnym wydarzeniem będzie największa ze wszystkich bańka, do wnętrza której wejdzie… człowiek. Na koniec zima zostanie symbolicznie przepędzona i wraz z Marzanną utonie w Motławie.

Przyjdź i zobacz baśniowy klimat wielkich baniek mydlanek, światła, mgły i efektów specjalnych. Zapraszamy wszystkich spragnionych nadejścia wiosny! Imprezę organizuje Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury oraz firma Inter_Edu Dawid Kubacki.

Program:
11:00 – rozpoczęcie Festiwalu
12:00 – występy artystyczne FETA Teatru na specjalne okoliczności pt. „Wiosenne porządki”
14:00 – pożegnanie zimy, czyli topienie Marzanny
15:00 – zakończenie FestiwaluKomentarze

  1. ybirmpmsux napisał/a:

    y2w656 gatjjwkzujjh

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter