agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Otwarte warsztaty komiksowe
9 lutego 2010 roku

Od wielu lat cieszą się niezmienną popularnością – zmieniają się tylko ich bohaterowie. Komiksy, bo o nich mowa, a dokładniej ich EKOwersje będą przedmiotem warsztatów zorganizowanych w ramach projektu Czyste Miasto Gdańsk.

Do udziału w warsztatach EKOKOMIKS zaproszeni zostali gdańscy gimnazjaliści. Poprowadzi je Bogdan Ruksztełło-Kowalewski – wielbiciel i twórca komiksów, który wielokrotnie prowadził podobne warsztaty i organizował wystawy komiksów.

Początek warsztatów będzie miał charakter teoretyczny. Prowadzący warsztaty przybliży uczestnikom znaczenie podstawowych pojęć takich jak pasek, album czy plansza oraz procedury i zasady tworzenia komiksów. Po teorii przyjdzie czas na praktykę. Uczestnicy tworzyć będą scenariusze swoich opowieści oraz szkice komiksów – za pomocą ołówka. Kolejnym etapem będzie tworzenie komiksu za pomocą tuszy kreślarskich, grafiki komputerowej, wyklejania lub innej dowolnej techniki.

Uczestnicy warsztatów zaproszeni zostaną do udziału w konkursie na EKOKOMIKS. A konkurs na EKOKOMIKS to kolejna forma zwrócenia uwagi na kwestie segregowania odpadów. EKOKOMIKSY mają popularyzować i zachęcać do segregowania odpadów, dbania o czystość miasta i najbliższego otoczenia. Autorzy EKOKOMIKSÓW muszą więc zapoznać się z zasadami i założeniami segregacji – zarówno w systemie czteropojemnikowym, jak i dualnym.

Na otwarte warsztaty zapraszam 15 lutego 2010, w godz. od 10.00 do 14.00. Zajęcia odbędą się w pracowni komiksowej filii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na ul. Paderewskiego 11 w Gdańsku.

Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały i dobrą atmosferę!
Powstałe na warsztatach prace wezmą udział w konkursie na Ekokomiks.Komentarze

  1. Piątek napisał/a:

    Bardzo ciekawa incjatywa. Na pewno się tam pojawię i polecam wszystkim zainteresowanym.
    Pozdrawia
    Piątek

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter