agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

KONKURS – Komiksem o segregacji odpadów
9 lutego 2010 roku

Kolorowy lub czarno-biały, oldschoolowy albo modernistyczny, prosty bądź bogato zdobiony. Ważne, by opowiedziana historia była ciekawa i w istotny sposób związana z segregacją odpadów. Czyste Miasto Gdańsk zaprasza do udziału w konkursie na EKOKOMIKS.

Konkurs na EKOKOMIKS to kolejna forma zwrócenia uwagi na kwestie segregowania odpadów. Zapraszamy wszystkich kreatywnych do stworzenia komiksu, którego temat odwołuje się do ekologii ze szczególnym uwzględnieniem segregacji odpadów. EKOKOMIKSY mają popularyzować i zachęcać do segregowania odpadów, dbania o czystość miasta i najbliższego otoczenia. Autorzy EKOKOMIKSÓW muszą więc zapoznać się z zasadami i założeniami segregacji – zarówno w systemie czteropojemnikowym, jak i dualnym.

Forma wykonania komiksu jest dowolna – może to być projekt graficzny, rysunki wykonane ołówkiem, kredkami, tuszami kreślarskimi, wyklejanki, a nawet wyszywanki. Bohaterami historii mogą być ludzie, zwierzęta, jak i zupełnie fantastyczne postaci, np. odpadek, pojemnik do segregacji, miasto, czarodziej czy drzewo. Ekologiczny może być bohater, motyw bądź temat.

Autor zwycięskiego EKOKOMIKSU otrzyma wieżę  muzyczną, a jego dzieło zawiśnie na stronie Czyste Miasto Gdańsk.

Prace należy nadsyłać do 28 lutego na adres: konkurs.czystemiasto@zut.com.pl

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu na stronie: www.czystemiasto.zut.com.plKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter