agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

System dualny od A do Z
14 stycznia 2010 roku

Na czym polega system dualny, i dlaczego go wprowadzamy? Kogo i od kiedy będzie obowiązywał? Co jest „mokrym”, a co „suchym” odpadem? Te pytania wymagają odpowiedzi, dlatego Miasto Gdańsk uruchomiło podstronę www.gdansk.pl/system dualny.

Mieszkańców Gdańska już niebawem czeka zmiana systemu zbierania odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości. Odpady zbierane dotychczas w jednym pojemniku, będziemy segregować na odpady mokre i suche.

1 kwietnia 2010 roku systemem objęci zostaną właściciele i najemcy nieruchomości na terenie dzielnic: Osowa, Klukowo, Firoga, Rębiechowo, Wzgórze Mickiewicza. 1 stycznia 2011 dołączą do nich mieszkańcy dzielnic: Matarnia, Bysewo, Kokoszki, Karczemki, Kiełpino Górne, Smęgorzyno, Szadółki, Rębowo, Zakoniczyn, Ujeścisko. Od 1 stycznia 2012 roku  – system dualny obowiązywać będzie już na terenie całego Gdańska.

Zapraszamy do korzystania ze strony www.gdansk.pl/systemdualny. Znajdziecie tam Państwo niezbędne informacje dotyczące wprowadzanego systemu dualnego.Komentarze

  1. Jan napisał/a:

    Nie zapoznałem się jeszcze ze szczegółami, ale podjęcie tego tematu, napewno jest bardzo ważną sprawą dla nas, dla miasta. Pamiętam, że kiedyś (1993r) będąc u kolegi w Niemczech zastanawiałem się, dlaczego składają kartony po mleku i układają równo w pudełku. W to już była segregacja śmieci …
    Pozdrawiam
    Jan

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter