agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Stwórz dualny ekopojemnik – KONKURS
30 grudnia 2009 roku

Zaprojektuj kosz na śmieci, który stanie w każdym gdańskim, a może i polskim  domu! Od kwietnia w Gdańsku obowiązywać zacznie system dualny. Zmiana polegać będzie na zbieraniu odpadów w dwa oddzielne pojemniki: na odpady suche i mokre. Do segregacji potrzebować będziemy dwukomorowego kosza na odpady.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i kreatywnych do zaprojektowania kosza, który już na etapie segregacji domowej mógłby ułatwić gdańszczanom wdrażanie nowego systemu. Konkurs rozpoczyna się wraz z nowym rokiem, czyli  1 stycznia 2010 roku i potrwa do końca miesiąca. Nagroda to 2 tys. zł.

Projekt uwzględniać ma nie tylko funkcjonalność, ale i ciekawą, nowoczesną estetykę. Powinien być to pojemnik, który każdy z nas chciałby mieć w swoim domu – estetyczny, wygodny, praktyczny, możliwie ekonomiczny w produkcji. Główną jego cechą będzie oczywiście dualność czyli w jego skład wchodzić będą dwa pojemniki – na suche i mokre odpady. Kwestię ich połączenia, proporcji, kolorów i sugerowanych materiałów pozostawiamy ich twórcom.

Więcej informacji o konkursie: www.czystemiastogdansk.plKomentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tej informacji - bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter