agnieszka.owczarczak.pl

Agnieszka Owczarczak - Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska

Zakończenie prac na skrzyżowaniu ul. Budowlanych i Nowatorów
18 grudnia 2009 roku

rondo turbinoweZarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku informuje, że w dniu 18.12.09 zakończone zostaną prace drogowe związane z przebudową skrzyżowania ulic Budowlanych i Nowatorów.

Na ww. skrzyżowaniu powstało tzw. rondo turbinowe. Jest to rodzaj ronda zaprojektowanego w taki sposób, że potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego nie przecinają się, co zmniejsza ryzyko kolizji. Ustąpienie pierwszeństwa następuje tylko przy wjeździe na rondo, po czym w żadnym punkcie na rondzie lub przy zjeździe z niego nie występują punkty kolizyjne z innymi pojazdami, które są w naturalny sposób kierowane na odpowiednie wyloty ronda.

Na rondzie turbinowym w przeciwieństwie do zwyczajnego ronda nie ma możliwości zmiany pasu ruchu z zewnętrznego na wewnętrzny lub odwrotnie.

Rondo turbinowe na skrzyżowaniu ul. Budowlanych i Nowatorów to pierwsze tego typu rozwiązanie na Pomorzu i jedno z zaledwie kilku istniejących na terenie całego kraju.

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do nowej organizacji ruchu.

Zasady organizacji ruchu na ulicach sąsiadujących z ww. skrzyżowaniem wracają do stanu pierwotnego (tzn. z przed rozpoczęcia robót).Komentarze

  1. Anonim napisał/a:

    dobre rozwiązanie

Dodaj komentarz

 
Platforma Obywatelska Facebook Twitter